Jdi na obsah Jdi na menu
 


MV frýdecko-místecká liga v nohejbale 2008 - 5. turnaj

9. 11. 2008

ObrazekPro nepřízeň počasí bylo kolo přesunuto na tuto sobotu z původního termínu 20.9. a možná proto tři družstva vůbec nedorazila, na což nejvíce doplatila Horní Suchá, protože tímto vypadla z končné finálové pětky.. Pořadatelé tak sestavili jedno mužstvo navíc, aby byl turnaj odehrán alespoň s osmi mužstvy.
Do skupiny A byl nasazen vítěz posledního turnaje Fazoli. K němu byli přilosováni Skleník, Hasiči a XXX. Suverénem skupiny A se stali hráči Skleníku, když neztratili ani jeden set a vybojovali si účast v utkání o celkové první místo v turnaji. Velký souboj proběhl v zápase Fazoli-Hasiči o druhé místo ve skupině, když o vítězství Fazolů 2:1 rozhodl až třetí set v poměru 10:9!
Ve skupině „B byl nasazen Štandl a přilosováni Knedlík, Sviadnov Seniors a Sviadnov Juniors. Popáté v pěti turnajích se v základní skupině utkali Štandl a Knedlík a popáté byl úspěšnější Štandl, když tentokrát nestačilo Knedlíku ani vedení 9:7 v prvním setu. Štandl, stejně jako ostatní utkání ve skupině, vyhrál 2:0 a znovu se probojoval do finále turnaje. V utkání o druhé místo ve skupině vedli Sviadnov Seniors nad Knedlíkem 1:0 na sety a 9:6 v druhém setu, přesto hráči Knedlíku dokázali vstát z mrtvých, stav setu otočit na 9:10 a ve třetím setu pak zdrcenému soupeři již nedali šanci a na sety zvítězili 2:1.
Ve finále v napínavém zápase krásných výměn zdolal Štandl 2:1 Skleník a získal třetí turnajové vítězství z pěti. V utkání o třetí místo pak zdolal Knedlík Fazoly 2:0.

Rozhodlo se rovněž o celkovém pořadí nohejbalové ligy po základní části:


1. Štandl – 185b.,

2. Skleník – 152b.,

3, Fazoli – 143b.,

4. Knedlík – 140b.,

5. Hasiči – 128b.,

6. Horní Suchá – 119b.,

7. Sviadnov Seniors – 92b.,

8. Hoďáci – 77b.,

9. Splav – 71b.,

10. Sviadnov Juniors – 68b.