Jdi na obsah Jdi na menu
 


MV frýdecko-místecká liga v nohejbale 2008 - FINÁLE

9. 11. 2008

ObrazekV sobotu 18.10.2008 se v nově zrekonstruované tělocvičně TJ Sviadnov uskutečnily finálové turnaje „MV frýdecko-místecké nohejbalové ligy“.
Nejprve se dopoledne uskutečnil turnaj útěchy pro mužstva, jež se po základní části umístily na 6. až 10. místě. Nejlépe se v závěrečném turnaji prezentovalo mužstvo Splavu, které se tak umístilo na 6. místě., sedmí skončili Sviadnov Seniors, osmí Hoďáci, devátí Sviadnov Juniors a desátá skončila Horní Suchá.
Od 12 hodin pak na palubovku nastoupili ti, kteří se po základní části umístili na 1. až 5. místě - Štandl, Skleník, Fazoli, Knedlík a Hasiči. Hned v prvním utkání na sebe narazily dva nejúspěšnější týmy dlouhodobé části – Štandl a Skleník. Jednoznačné vítězství Štandlu 2:0 v podstatě předurčilo další průběh turnaje. Mužstvo vedené zkušeným Zdeňkem Žurovcem se dostalo na vítěznou vlnu a přestože je zejména Hasiči potrápili, nepoznali v dalším průběhu turnaje porážku a se čtyřmi vítězstvími se stali vítězi F-M nohejbalové ligy 2008. O další místa se ale rozpoutaly zajímavé boje. Skleník se ve finálovém turnaji nepotkal s formou ani psychickou pohodou a po pouze jednom vítězství (v utkání, ve kterém naopak zcela zkolaboval Knedlík, když mu k vítězství nestačilo ani vedení 8:3 ve třetím setu), obsadili čtvrté místo. Fazoli po povedeném začátku, kdy suverénně vyhráli úvodní dvě utkání s Knedlíkem a Skleníkem, směřovali k druhému místu. Pak ovšem překvapivě prohráli s Hasičema a spadli na celkově třetí místo. Knedlík po úvodní prohře s Fazoly jednoznačně porazil Hasiče a zdálo se, že by taky mohli dosáhnout na pomyslné stupně vítězů. Pak ovšem přišel již zmiňovaný kolaps v utkání se Skleníkem a v závěrečném utkání byli již jen zcela odevzdaným soupeřem Štandlu a nakonec skončili pátí. Překvapením turnaje se stalo družstvo Hasičů, které se do finálové pětky dostalo na poslední chvíli. A ani úvod turnaje – dvě porážky za sebou, nenasvědčoval nějakému překvapení. Pak však ve třech setech porazili Fazoly a v posledním utkání turnaje dokázali zdolat i Skleník a díky lepšímu vzájemnému zápasu obsadili konečné druhé místo.
Konečné pořadí F-M nohejbalové ligy:

1. Štandl (Z. Žurovec, P. Lukáč, P. Kupčák)

2. Hasiči (E. Čagan, L. Beier, J. Fojtík)

3. Fazoli (R. Koloničný, P. Jopek, D. Jopek)

4. Skleník (Š. Lukáč, L. Korbel, L. Kvarda)

5. Knedlík (R. Kaniok, A. Nytra, K. Raška)

6. Splav

7. Sviadnov Seniors,

8. Hoďáci,

9. Sviadnov Juniors,

10. Horní Suchá


Ceny pro nejlepší mužstva předal místostarosta Sviadnova, p. Boris Řeha. Na závěrečné afterpárty zazněly od účastníků ligy pochvalné reakce směrem k organizátorům z TJ Sviadnov, kteří na oplátku přislíbili pořádání zimního pokračování nohejbalových klání.