Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sviadnov Open 2014

9. 10. 2014

 

Ze dvou pětičlenných základních skupin postupovaly první čtyři týmy do play-off, páté týmy si pak zahrály o „Černého Petra“.
Ve skupině A se odehrávaly velmi vyrovnané zápasy a do čtvrtfinále se nakonec probojovaly týmy Ostroje, Po-Go, Pod Šimlem a Kvardů. Na Knedlík zbyla pouze pátá příčka. Ve skupině B byla naopak od prvních zápasů situace poměrně jasná, když Staříč a Hoďáci své soupeře jasně přehrávali. Tuto dvojici pak do čtvrtfinále doprovodili ještě Floydi a Štandl. Na Řepiště pak zbyl jen zápas o 9 a 10 místo.
V prvním čtvrtfinále si snadno poradil Ostroj se Štandlem, v jehož dresu hráli děda a vnuk Žurovcovi! Druhé čtvrtfinále bylo ze všech nejvyrovnanější a v něm domácí tým Pod Šimlem až ve třetím setu přemohl Hoďáky. Ve třetím čtvrtfinále další domácí tým Po-Go porazil ostravské Floydy a v posledním čtvrtfinálovém utkání zdolal Staříč vítěze zimní ligy Kvardy.
Před semifinále se ještě odehrál zápas o 9 a 10 místo, ve kterém si třetí domácí tým Knedlík alespoň trochu spravil náladu vítězstvím nad Řepištěmi.
Obě semifinále pak z pohledu vítězných týmů proběhly překvapivě hladce, když jak Ostroj, tak Po-Go porazily své soupeře Pod Šimlem, resp. Staříč ve dvou setech.
Utkání o medailové příčky už přineslo zajímavější bitvy. V utkání o bronz tým Pod Šimlem, ve složení Radim Halla, Petr Lukáč a Kamil Raška udolal Staříč až ve třetím setu.
A samotné finále přineslo krásnou nohejbalovou bitvu. Ostroj Opava, za který nastoupili Zbyněk Breksa a bratři Libor a Jan Macholdovi pro sebe získali první set. Ve druhém se ale hráči Po-Go týmu ve složení Radek Polách, Jan Gottwald a Tomáš Kičmer vzchopili, vítězstvím v setu odmítli ukončení a zápas dovedli do setu třetího a závěrečného. V něm na začátku Ostroj odskočil do vedení o 3 body, ale do výměny stran se už šlo za stavu 5:4. Druhá polovina třetího setu už ale patřila opavským nohejbalistům, kteří tak své snažení dovedli do vítězného konce.
Ceny nejlepším na závěr turnaje předal místostarosta Sviadnova p. Boris Řeha, který rovněž vyjádřil naději, že tímto povedeným turnajem byla zahájena tradice turnajů v tomto nádherném národním sportu.
Velký dík patří všem členům nohejbalového oddílu TJ Sviadnov, kteří se podíleli na organizaci turnaje, zejména pak Jiřímu Raškovi a Pavlu Smyčkovi za celodenní práci v bufetu. Poděkování také patří restauraci Pod Šimlem za dodání občerstvení, a firmám Rolizo a Marlenka za věnování cen pro nejlepší.
Konečné pořadí turnaje Sviadnov Open 2014:
1. Ostroj Opava,
2. Po-Go 
3. Pod Šimlem 
4. Staříč,
5-8. Hoďáci, Kvardi,  Štandl, Floydi
9. Knedlík 
10. Řepiště
 
 

Náhledy fotografií ze složky Sviadnov Open 2014