Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sviadnov Open 2015

22. 10. 2015

 

 

Druhý ročník nohejbalového turnaje trojic „Sviadnov Open“ se odehrál v sobotu 6.6.2015 na víceúčelovém sportovním hřišti ve Sviadnově. Z původně 12 přihlášených mužstev se pořadatelům na poslední chvíli odhlásily 3 týmy. Zbývajících 9 týmů tak bylo rozděleno do dvou základních skupin, ze kterých postupovali první čtyři do play-off,

V pětičlenné skupině A od začátku potvrzovaly roli favoritů týmy Pjerunů a SKP Ostrava, jejichž vzájemný zápas, který vyhráli Pjeruni, rozhodl o pořadí na prvních dvou místech. Ze třetího místa postupovaly Řepiště a o poslední postupové místo si to rozdaly havířovské týmy Cosmos „A“ a „B“. Úspěšnější bylo „béčko“.

Skupina B byla pouze čtyřčlenná, takže postupovaly všechny týmy a hrálo se tak pouze o lepší postavení do play-off. Skupinu ovládl Knedlík, když vyhrál všechna tři utkání. Mezi zbývajícími třemi týmy pak musela při bodové shodě o pořadí rozhodnout minitabulka. Ta určila druhé místo pro Studénku, třetí pro domácí Sviadnov a čtvrté pro Staříč.

Čtvrtfinálové zápasy potvrdily pořadí ze skupin, když všechny týmy, které se ve skupinách umístily na prvních dvou místech své zápasy vyhrály – Pjeruni zdolali Staříč 2:1, stejným poměrem vyhrála Studénka nad Řepištěmi, SKP Ostrava vyhrála 2:0 nad Sviadnovem a stejně tak Knedlík nad Cosmosem Havířov „B“.

V prvním semifinále si Pjeruni poměrně snadno ve dvou setech poradili se Studénkou. Druhé semifinále pak ale nabídlo neskutečně vyrovnanou bitvu, kdy jednotlivé sety skončily maximálním možným počtem míčů – první set vyhrálo SKP Ostrava 10:9, ve druhém setu stejným poměrem vyhrál Knedlík. I třetí vyrovnaný set došel do napínavé koncovky a za stavu 9:9 rozhodl o postupu Knedlíku do finále šťastný míč, který se „prasátkem“ překulil přes síť, na což již hráči SKP nedokázali zareagovat.

V utkání o bronz dokázal tým SKP Ostrava, ve složení Lukáš Faferka, Jaroslav Rozkydal a Radek Horák, přehrát Studénku ve dvou setech.

Samotné finále přineslo v tropickém počasí vyrovnanou bitvu. První set pro sebe poměrem 10:8 uzmuli hráči Pjerunů, kteří turnaj odehráli v sestavě Štefan Lukacs, David Maršálek a Pierre Stružka. Ve druhém setu dokázal Knedlík, za který nastoupili Antonín Nytra, Petr Nytra a Kamil Raška, až v koncovce odvrátit prohru, vyhrál 10:9 a poslal tak zápas do rozhodujícího setu. V něm Pjeruni hned v úvodu odskočili do pohodlného náskoku a tento stav pak udrželi až do závěru a poměrem 10:5 ovládli nejen tento set, ale i celý turnaj.

Ceny všem zúčastněným na závěr turnaje předal starosta Sviadnova p. Boris Řeha.

Velký dík patří všem členům nohejbalového oddílu TJ Sviadnov, kteří se podíleli na organizaci turnaje, zejména pak Pavlu Smyčkovi, Petru Hložankovi a Daniele Meierové za celodenní práci v bufetu. Poděkování také patří restauraci Pod Šimlem za dodání občerstvení.

img_9829.jpg

Konečné pořadí turnaje Sviadnov Open 2015:

1. Pjeruni, 2. Knedlík, 3. SKP Ostrava, 4. Studénka, 5. Sviadnov, 6. Řepiště, 7. Staříč, 8. Cosmos Havířov „B“, 9. Cosmos Havířov „A“.

 

Náhledy fotografií ze složky Sviadnov Open 2015