Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Sviadnov Open 12.6.2010

23. 9. 2010

Jako hlavní favorit se představilo družstvo SKP, kde dvojici bývalých juniorských mistrů republiky Radima Folvarčného a Aleše Chmiela doplnil Radek Polach.

Od začátku plnila tato trojice roli favorita, když svá utkání s přehledem vyhrávala. První zaváhání přišlo v utkání s Hasiči, které skončilo remízou. Ve svém posledním utkání se pak SKP utkalo s Fazoly a ti, zejména díky skvělému výkonu smečaře Radima Koloničného získali ve svůj prospěch první set. Prohra by favorita odsunula na celkové druhé místo a tak museli zkušení nohejbalisté SKP ve druhém setu vytáhnout všechny své trumfy, aby dotáhli zápas alespoň k remíze.

 

Hasiči, v sestavě Evžen Čagan, Lumír Beier a Radek Holeček, se nakonec ukázali jako největší soupeř SKP. ale ani oni se nedokázali v průběhu vyhnout zbytečným zaváháním a umístili se na druhém místě.

 

O třetí místo se rozhořel velký boj mezi Seniors, Fazoly a Baskeťáky. Vše se rozhodovalo v posledním utkání celého turnaje mezi Seniors a Baskeťáky. Domácím Seniors stačila ke třetí příčce i remíza, ovšem první set se jim vůbec nevydařil a ve druhém, přestože dotáhli ztrátu z 4:9 na 9:9, nedokázali nepříznivý stav otočit. Baskeťáci, vedeni smečařem René Rufferem za zády s Martinem Káňou a Romanem Gogolou si totiž poslední rozhodující míč pohlídali a vítězstvím si zajistili celkové třetí místo, zatímco Seniors prohrou spadli až na páté místo. 

 

Po turnaji pak v areálu sportovního hřiště TJ Sviadnov proběhla zdařilá "after party", která zakončila vydařenou sportovní akci.

 

Celkové pořadí Sviadnov Open 2010:

1. SKP

2. Hasiči

3. Baskeťáci

4. Fazoli

5. Sviadnov Seniors

6. Skleník

7. Sviadnov Juniors

 

A tady najdete "pár hezkých míčů" z turnaje:

 

http://www.youtube.com/rholecek#p/a/u/0/CMapAwIPoB4