Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtý turnaj 16.1.2010

22. 1. 2010
Po bojovných utkáních ve skupinách se do semifinále probojovaly mužstva Seniors a překvapivě Požárníci (skupina A), Hasiči a Štandl (skupina B).
 V prvním semifinále porazil Štandl tým Seniors 2:0 na sety a v „ohnivém“ derby se ve druhém semifinále utkaly týmy Hasiči a Požárníci. Tým Hasičů potvrdil roli favorita a zvítězil 2:0 na sety.
Finálové utkání tedy sehrály proti sobě týmy Hasiči a Štandlu a bylo rovněž malou odvetou z minulého kola, kdy nepustili Hasiči tým Štandlu do finále.
Odveta se Štandlu opravdu podařila a po vítězství 2:0 se tento tým radoval z vítězství ve 4. kole zimní ligy.
V utkání o třetí místo potvrdil své kvality tým Seniors a porazil příjemné překvapení turnaje tým Požárníků po boji 2:1 na sety, nejtěsnějším možným rozdílem 10:9 na body ve třetím setu.
Na pátém místě se umístili Fazoli po vítězství nad Skleníkem, ale pro obě mužstva bylo výsledné umístění určitě zklamáním. Poslednímu místu unikli Knedlíci vítězstvím nad týmem Sviadnova.
O celkovém vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto – tým Štandlu opět dokázal skvěle skloubit zkušenost s kvalitou. A není divu, vždyť Zdeněk Žurovec dokázal v roce 1989 vybojovat třetí místo na mistrovství (tehdy ještě) Československa mezi muži, a jeho nynější spoluhráč Aleš Chmiel byl v minulosti dokonce mistrem republiky mezi juniory!
O zbylé stupně vítězů se ovšem v závěrečném turnaji určitě rozhoří tuhý boj, hlavně mezi týmy Seniors a Hasičů, přičemž ze zadních pozic se bude snažit do tohoto boje zasáhnout i tým Skleníku, případně Fazoli.

 

Pořadí ligy po čtyřech turnajích:

1. Štandl – 145b.,

2.-3. Seniors a Hasiči – 124b.,

4. Skleník– 118b.,

5. Fazoli.– 109b.,

6. Knedlík a Požárníci – 88b.,

8. Sviadnov – 64b.

Poslední turnaj zimní ligy se koná 20.2.2010 opět v tělocvičně TJ Sviadnov.