Jdi na obsah Jdi na menu
 


První turnaj - 30.10.2010

30. 10. 2010
Do čtvrtého ročníku soutěže se nepřihlásil její trojnásobný vítěz Štandl, kvůli zdravotním problémům jeho tahouna, legendy frýdecko-místeckého nohejbalu, Zdeňka Žurovce. Nástupcem tohoto týmu se stal celek SKP, za který hrají bývalí hráči Štandlu.
 
Kromě SKP se do ligy přihlásily týmy Seniors, Knedlík, Hasiči, Fazoli, Skleník a Staříč.
První turnaj ligy se tak uskutečnil 30.10.2010 a všech sedm týmů se utkalo nejspravedlivějším způsobem každý s každým na dva vítězné sety.
Novinkou oproti minulým ročníkům je letos hra na dva dopady. Ani tento, v rekreačním nohejbalu nezvyklý způsob hry, protože na dva dopady se hraje především výkonnostní nohejbal, neubral na atraktivitě utkání. Naopak ukázal, že amatérské týmy z našeho regionu, zvládají tradiční český sport na vysoké úrovni.
Úlohu favorita turnaje potvrdil celek SKP, vedený bývalým juniorským mistrem republiky Alešem Chmielem. Za celý turnaj prohrál pouze jeden zápas, navíc v době, kdy o jeho vítězství v turnaji již bylo rozhodnuto.
Druhý skončil tým Skleníku, který sice prohrál dvakrát, ale protože další týmy si braly body navzájem, na druhé místo to stačilo.
A právě o pořadí na dalších místech se strhl velký boj. Nejprve to vypadalo na souboj týmů Seniors, Knedlík a Fazoli, kteří získali v turnaji po třech vítězstvích, ale v posledním zápase turnaje překvapivě Hasiči porazili jinak suverénní SKP a rovněž se třemi výhrami se přiřadili k těmto týmům. O pořadí na třetím až šestém místě tak musela rozhodnout až minitabulka. V té vyšel nejlépe celek Seniors před Knedlíkem, Hasiči a Fazoly.
Na sedmém místě se pak umístil Staříč, který jako nováček soutěže teprve získává drahocenné zkušenosti.
 
Pořadí ligy po prvním turnaji:
1. SKP – 40b.,
2. Skleník – 34b.,
3. Seniors – 31b.,
4. Knedlík – 28b.,
5. Hasiči – 25b.,
6. Fazoli – 22b.,
7. Staříč – 19b
 

Náhledy fotografií ze složky Zimní liga 2010-2011 - 1. turnaj