Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtý turnaj 11.2.2012

23. 3. 2012

 

Ve skupině A se o dvě místa v semifinále utkali Fazoli, SKP Nový Jičín, Skleník a Ropice. A dlouho to vypadalo, že vedoucí tým celé ligy, Fazoli, na postupové příčky nedosáhne, když první dva zápasy pouze remizovali. V rozhodujícím utkání ovšem dokázali porazit SKP a odsunuli tak tento tým na nepostupovou pozici. Druhou příčku pak se stejným počtem bodů obsadil Skleník.
Ve skupině B, kde hráli Seniors, Knedlík, Hasiči a Staříč, se hned v prvním zápase zranila hlavní postava průběžně druhého týmu ligy, smečař Radim Halla a družstvo Seniors tak muselo odehrát turnaj v kombinované sestavě bez opory na síti. Přesto se jim podařilo skupinu vyhrát a posunout se tak do semifinále. A doprovodil je Knedlík, který tak započal svou cestu za překvapivým triumfem.
Ve spodním pavouku play-off nejprve SKP porazilo Staříč a Hasiči tým z Ropice. V zápase o 7. a 8. místo porazil Staříč Ropici 2:0. O páté a šesté místo pak trochu překvapivě porazili Hasiči tým SKP Nový Jičín, který si tak asi definitivně uzavřel cestu za obhajobou celkového vítězství.
V prvním semifinále se utkali Fazoli a Knedlík. První set suverénně ovládli Fazoli, ale Knedlík se ve druhém setu zvedl a vyhrál ho nejtěsnějším možným rozdílem a zápas poslal do rozhodujícího třetího setu. Tam si rychle vytvořil rozhodující náskok a i když Fazoli mohutně dotahovali, do finále se probil Knedlík.
Ve druhém semifinále nestačili oslabení Seniors na Skleník, který po dvousetovém vítězství doplnil překvapivou finálovou dvojici.
V utkání o třetí místo pak Fazoli svou úlohu favorita zvládli a po vítězství nad Seniors zvýšili svůj náskok v čele ligy právě před Seniors.
Ve finále, za premiérové účasti obou týmů, vyhrál první set Skleník, ale hráči Knedlíku opět prokázali svou bojovnost, dovedli zápas do rozhodujícího třetího setu. A v něm si tým ve složení Antonín Nytra, Kamil Smékal a Petr Nytra, už své první turnajové vítězství nenechal ujít. Zrodilo se tak jedno z nejpřekvapivějších vítězství v historii frýdecko-místecké nohejbalové ligy.
Pořadí čtvrtého turnaje:                                                                         
1. Knedlík, 2. Skleník, 3. Fazoli, 4. Seniors, 5. Hasiči, 6. SKP Nový Jičín, 7. Staříč, 8. Ropice
 
Průběžné pořadí ligy po čtyřech turnajích:
  1. Fazoli – 145 bodů
  2. Seniors – 133 bodů
  3. Knedlík – 121 bodů
  4. SKP Nový Jičín – 112 bodů
  5. Skleník – 109 bodů
  6. Hasiči – 94 bodů
  7. Ropice – 73 bodů
  8. Staříč – 73 bodů