Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pátý turnaj 17.3.2012

7. 10. 2012
V závěrečném turnaji se rozděloval dvojnásobný počet bodů, což konečným pořadím mohlo ještě hodně zamíchat a tak bylo o motivaci, získat některou z medailí, postaráno.
V základní skupině A splnil úlohu favorita tým Seniors, když mu ve vyrovnaných soubojích k vítězství ve skupině stačila jedna výhra a dvě remízy. Do semifinále je doprovodil tým Knedlíku, který skončil na druhém místě pouze díky lepšímu vzájemnému zápasu s týmem Ropic. Vůbec se nedařilo týmu Hasičů, kteří v základní skupině obsadili poslední místo.
Skupinu B suverénně ovládl tým SKP Nový Jičín. Z druhého místa pak do semifinále postoupil, až díky zlepšenému výkonu ve druhém a třetím utkání, průběžně vedoucí tým Fazolů. Třetí skončil Skleník a čtvrtý tým Staříče.
Ve spodním pavouku play-off nejprve Ropice porazily ve třech setech Staříč a Hasiči překvapivě snadno přehráli Skleník. A právě Skleník uzavřel nepovedený výkon na turnaji porážkou i se Staříčem v utkání o sedmé a osmé místo. Na pátém místě se v závěrečném turnaji umístily Ropice, když ve třech setech zdolaly Hasiče.
V semifinálových soubojích se pak rozhořel boj o celkové vítězství i o pořadí na medailových pozicích, když se do nich probojovala mužstva, která v průběžném pořadí byla na prvních čtyřech místech. Nejlepší výchozí bodovou pozici měli vedoucí Fazoli, druzí byli Seniors, třetí Knedlík a čtvrté SKP.
A v prvním semifinále na sebe shodou okolností narazili právě první a druhý, tzn. Fazoli a Seniors. A možná trochu překvapivě hladce Seniors svého největšího soka v bitvě o celkové vítězství porazili ve dvou setech.
Ve druhém semifinále se pak mezi Knedlíkem a SKP odehrál daleko vyrovnanější boj. První set pro sebe získali až v závěru hráči Knedlíku, druhý naopak nejtěsnějším rozdílem SKP. O postupu tak musel rozhodnout set třetí. A v něm rozhodnul až úplně poslední možný míč a díky vítězství 10:9 se do finále posunul Knedlík.
V utkání o třetí místo pak SKP ve dvou setech porazil Fazoly a před hráči Seniors tak ležel jasný úkol – pouze vítězství ve finále je mohlo posunout na celkovou první příčku.
A to se jim i podařilo, když v euforii porazili Knedlík 2:0 a mohli se tak radovat z celkového vítězství ve frýdecko-místecké nohejbalové lize.
Vítězný tým Seniors táhl celou sezonu skvěle hrající smečař a zároveň i blokař Radim Halla, kterého podporovali spolehlivě hrající zadáci Aleš Ondera a Jiří Raška.
Na druhém místě ligy skončili Fazoli, kteří první místo okupovali po celé čtyři turnaje a teprve poslední měření sil je odsunulo na druhou příčku. Za tým Fazolů v sezoně nastoupili Radim Koloničný, Petr Lukáč, Radim Bednář a Tomáš a Roman Kvardovi.
Úspěch sviadnovského nohejbalu v lize pak završil celkovou třetí příčkou další domácí tým Knedlík. V tomto týmu se v průběhu ligy na palubovce objevili Antonín Nytra, Petr Nytra, Kamil Raška, Kamil Smékal a Lubomír Kvarda.
Až čtvrté místo zbylo na obhájce vítězství SKP Nový Jičín, v jehož dresu do ligy zasáhli Aleš Chmiel, Josef Chmiel, Jaroslav Žurovec a Luboš Červený.
Všech pět turnajů nohejbalové ligy se hrálo na dva možné dopady, tzn. stejně jako hrají extraligové týmy v utkáních trojic. Všichni hráči tak dokazovali, že jim vyšší nároky na technickou zdatnost nedělají problémy. Zároveň zúčastněná mužstva ukázala, že tenhle nádherný národní sport může stále přinášet potěšení a požitek jak hráčům, tak i divákům.
Ceny týmům po skončení ligy předal místostarosta obce a hlavní pořadatel turnaje p. Boris Řeha.
Konečné celkové pořadí frýdecko-místecké nohejbalové ligy:
  1. Seniors – 213 bodů
  2. Fazoli – 201 bodů
  3. Knedlík – 189 bodů
  4. SKP Nový Jičín – 174 bodů
  5. Skleník – 141 bodů
  6. Hasiči – 139 bodů
  7. Ropice – 123 bodů
  8. Staříč – 111 bodů
 

Náhledy fotografií ze složky Zimní liga 11-12 - 5. turnaj