Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. turnaj - 3.11.2012

9. 12. 2012

 

Jako vždy bylo osm týmů rozlosováno do dvou skupin, po jejichž odehrání se pokračovalo utkáními o konečné pořadí turnaje. A jako již tradičně se hrálo opět pouze na dva dopady, tzn. stejně jako se hrají nejvyšší republikové soutěže.
Ve skupině A se utkaly všechny tři nové týmy, které doplnil Staříč. Velice vyrovnané zápasy a taky velký počet remíz nakonec do semifinále posunul týmy Rychvaldu a Nové Dědiny.
Do skupiny B byli nalosováni první a třetí tým loňského ročníku, tzn. Seniors a Knedlík, k nim pak nástupce předloňského vítěze SKP pod novým názvem Bruno Team a další tradiční účastník ligy Skleník. Do semifinále se poměrně jasně probojovali Seniors a Bruno Team, když o prvním místě ve skupině rozhodl lepší vzájemný zápas pro Seniors.
Týmy, které se neprobojovaly do semifinále se utkaly v utkáních o 5 až 8 místo. Jako obvykle se v úvodním turnaji nedařilo Skleníku, který nakonec obsadil poslední osmou příčku. Sedmé skončily Nošovice a vítězství ve třísetové bitvě rozhodly o tom, že Knedlík obsadil šestou a Staříč pátou příčku.
V prvním semifinále mezi Rychvaldem a Bruno Teamem se odehrálo nejkrásnější utkání celého turnaje. Narazily na sebe mladická dynamika, rychlost a razance úderů na straně Rychvaldu a nesmírné zkušenosti a vytříbená technika na straně Bruno Teamu. Po skutečně špičkové podívané plné nádherných výměn se do finále nakonec dostal Bruno Team.
Druhé semifinále už tak hezkou podívanou nepřineslo. V souboji plném chyb se jako první uklidnili hráči Seniors a po dvousetové výhře nad Novou Dědinou se rovněž probojovali do finále.
V něm se tak utkali loňský a předloňský vítěz zimní ligy. Bruno Team oplatil svému soupeři porážku ze skupiny a po celkem jednoznačné výhře se mohl radovat z vítězství v prvním turnaji.
Utkání o třetí místo bylo o poznání dramatičtější a o svém vítězství rozhodli hráči Rychvaldu až po třísetové bitvě.
Pořadí ligy po prvním turnaji:
  1. Bruno Team – 40 bodů
  2. Seniors  – 34 bodů
  3. Rychvald – 31 bodů
  4. Nová Dědina – 28 bodů
  5. Staříč – 25 bodů
  6. Knedlík – 22 bodů
  7. Nošovice – 19 bodů
  8. Skleník – 16 bodů
 

Náhledy fotografií ze složky Zimní liga 12-13 - 1.turnaj