Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. turnaj - 23.3.2013

29. 10. 2013
Vítězně nakonec z tohoto souboje vyšel tým Rychvaldu, který tak mohl oslavit celkové vítězství v právě uplynulém ročníku ligy. Na celkově druhém místě skončil Bruno Team a bronzovou medaili nakonec brali Seniors.
Nováček tohoto ročníku, Rychvald, musel pro finálový turnaj nahradit jednoho ze svých klíčových hráčů, a protože nechtěl v souboji o zlato ponechat nic náhodě, přijel na finálový turnaj posilněn o Josefa Nezvala, jinak hráče extraligového Vsetína. Tento borec, známý zejména svými smeči, při kterých si pomáhá stojkou na ruce, nakonec Rychvaldu k vytouženému vítězství skutečně významně pomohl. Mladí hráči, hrající pod hlavičkou Rychvaldu v sestavě Michal Gubčo, Tomáš Matušek, Ivan Buchta, jinak vesměs hráči druholigové Orlové, pro závěrečný turnaj doplněni již zmiňovaným Josefem Nezvalem, předvedli v průběhu celé ligy moderní dynamický nohejbal, díky kterému dokázali v celkovém součtu frýdecko-místeckou ligu ovládnout. Zároveň ale uznali, že i když se momentálně ve Frýdku-Místku nenachází žádný tým hrající oficiální soutěž, zdejší nohejbalisté mají svou kvalitu.
To platilo zejména o celkově druhém Bruno Team. Tento celek, který dokázal dokonale skloubit obrovské zkušenosti zadáků Jaroslava Žurovce a Josefa Chmiela s precizní technikou o generaci mladších smečařů Aleše Chmiela a Radima Folvarčného, do posledního turnaje pomýšlel na celkové vítězství. Finále ligy, do kterého nastupoval z vedoucí pozice, mu ovšem nevyšel podle představ a třetí místo v turnaji nakonec stačilo pouze na celkově stříbrnou příčku.
Také dalším týmům, Seniors a Knedlíku, které z průběžné třetí, resp. čtvrté pozice pomýšlely na medailové umístění, závěrečný turnaj nevyšel. Zatímco Seniors, hrající v sestavě Radim Halla, Aleš Ondera a Roman Kvarda, páté místo v závěrečném turnaji nakonec stačilo na bronzovou příčku v celkovém pořadí, pro Knedlík propadák v podobě až sedmého místa v turnaji znamenal pád na celkově pátou příčku. Na celkově čtvrté místo se totiž fantastickým výkonem a druhým místem v závěrečném turnaji nakonec prodral Skleník.
Na šestém až osmém místě se pak v konečném hodnocení seřadily týmy, které se na těchto místech pohybovaly již od začátku ligy – Nová Dědina, Staříč a Nošovice.
Pořadí v 5. turnaji: 1. Rychvald, 2. Skleník, 3. Bruno Team , 4. Nová Dědina, 5. Seniors, 6. Staříč, 7. Knedlík, 8. Nošovice
Konečné pořadí nohejbalové ligy:
1. Rychvald – 219 bodů
2. Bruno Team – 210 bodů
3. Seniors – 171 bodů
4. Skleník – 156 bodů
5. Knedlík – 153 bodů
6. Nová Dědina – 144 bodů
7. Staříč – 138 bodů
8. Nošovice – 99 bodů